W czym może pomóc adwokat przy sprawie rozwodowej?

Dodano: 04.07.2018

Rozwód jest nieprzyjemną, skomplikowaną procedurą, której często towarzyszy stres, ponieważ na przykład proces trwa dłużej niż planowano.

Większość ludzi ma tego świadomość, dlatego szuka pomocy w kancelarii adwokackiej. Porady prawne są bardzo przydatne, ponieważ pomagają przedstawić swój punkt widzenia, i ewentualnie go skorygować, aby sprawa rozwodowa potoczyła się po ich myśli.  Adwokat specjalizujący się w sprawach rozwodowych zdaje sobie sprawę ze wszystkich praktycznych aspektów, jakie można napotkać podczas sprawy sądowej.

W czym może pomóc adwokat przy sprawie rozwodowej?

Aby rozwiązać związek małżeński nie wystarczy po prostu pójść do różnych mieszkań, przestać rozmawiać i nie prowadzić wspólnego gospodarstwa domowego. Rozwiązanie małżeństwa oznacza, że dzieje się to zgodnie z ustaloną procedurą, z otrzymaniem oficjalnych dokumentów potwierdzających, że małżeństwo zostało rozwiązane.

Niektórzy ludzie uważają proces w sprawie rozwodowej za rutynową procedurę, w której adwokat nie będzie potrzebny. Jest to błędne przekonanie, ponieważ samodzielnie jest trudno stawić czoła wyzwaniom. Adwokat doradza swojemu klientowi, jak postępować w określonej sytuacji, łagodzi narastający konflikty. Ponadto zajmuje się zbieraniem, przygotowaniem wszystkich dokumentów wymaganych do złożenia wniosku. Ma prawo być obecnym na rozprawie rozwodowej, i reprezentować swojego klienta.

Gdy jeden z małżonków składa wniosek, w którym nie wyraża zgody na rozwiązanie małżeństwa sędzia może podjąć decyzję o pojednaniu stron. Jeżeli małżonkowie posiadają małoletnie dzieci, adwokat stara się zebrać wszystkie dokumenty potwierdzające, że to ich klient lepiej zadba o dzieci, da im wszystko, co jest konieczne do prawidłowego rozwoju.

Adwokat specjalizujący się w sprawach rozwodowych to profesjonalista, który ma za sobą wiele pomyślnie zakończonych spraw. Korzystając z usług kancelarii adwokackiej można dać pełnomocnictwo adwokatowi przy rozprawie sądowej o alimenty, która zostanie rozstrzygnięta nawet wtedy, gdy druga połowa unika sądu. Ponadto podział majątku po ustaniu małżeństwa bez prawnej pomocy, jest trudny do przeprowadzenia z pozytywnym dla siebie skutkiem. Adwokat zrobi wszystko, co możliwe, aby to się udało, zgodnie z życzeniem klienta.

Adwokat rozwodowy informuje swojego klienta o etapie, na którym znajduje się sprawa rozwodowa. Jest on również pierwszą osobą, która otrzymują informacje o decyzji komornika, otrzymuje dokumenty, które potwierdzają rozwiązanie związku małżeńskiego i przekazują je bezpośrednio klientowi.