Prawo pracy dla menadżerów w 2017 roku

Dodano: 15.09.2017

Prawo pracy dla menedżerów to temat, z którym każdy pracownik kadry zarządzającej powinien być na bieżąco. Na szczęście są prowadzone profesjonalne szkolenia z tego tematu, na których każdy uczestnik może nie tylko dogłębnie poznać tę materię, ale również dowiedzieć się, jak to prawo stosować w praktyce. Czego dokładnie można się dowiedzieć na takim szkoleniu?

Tematyka warsztatów

Zajęcia i warsztaty organizowane przez Ośrodek Szkoleń i Informacji Effect w Gliwicach są organizowane specjalnie z myślą o menadżerach, którzy na co dzień zarządzają pracownikami. Tematem przewodnim takiego szkolenia są najczęściej popełniane przez menadżerów błędy oraz ich konsekwencje prawne.

Gościem specjalnym takich warsztatów jest ekspert, sędzia sądu pracy, który na przykładach z życia wziętych omawia popełniane przez menadżerów błędy oraz zaniedbania w stosowaniu obowiązującego prawa pracy. Warto pamiętać, że najdrobniejsze uchybienia mogą grozić poważnymi karami i konsekwencjami sądowymi. Celem spotkania jest zapoznanie pracowników kadry zarządzającej z najnowszymi zmianami w prawie pracy, które zaczęły obowiązywać w 2016 i 2017 roku, a także tymi planowanymi. To świetna okazja, aby usystematyzować swoją wiedzę z tego zakresu i nauczyć się rozwiązywać różnego rodzaju spory wynikające ze stosunku pracy.

Przebieg warsztatów

Ekspert w czasie kursu odpowie na wiele nurtujących pytań, m.in. jakie są dopuszczalne granice i metody kontrolowania pracowników oraz jakie są zasady udzielania urlopów pracowniczych: urlopów na żądanie, bezpłatnych czy szkoleniowych. Wyjaśni również, jak należy stosować kary porządkowe i finansowe zgodnie z przepisami prawa. Poza tym zajmie się kwestią nadużywania zwolnień lekarskich czy rozliczania czasu pracy i ustalania grafików. Poruszy temat mobbingu w miejscu pracy i podpowie jak rozpoznać takie zachowania i im skutecznie zapobiegać.

Kurs prowadzony będzie w sposób interaktywny, słuchacze będą więc brać aktywny udział w zajęciach. Każdy blok tematyczny poprzedzać będzie mini wykład, który wprowadzi uczestników w dany temat. Będzie też czas na dyskusje zbiorowe i dokładną analizę problemów zgłaszanych przez samych uczestników szkolenia. Wykładowca podczas poruszanych konkretnych zagadnień będzie podawał liczne przykłady, również ze swojej długoletniej praktyki zawodowej.

Kto powinien w nim uczestniczyć?

Szkolenie z prawa pracy adresowane jest przede wszystkim do dyrektorów, prezesów, właścicieli firm, szefów zespołów, kierowników działów kadr i menadżerów, którzy zarządzają pracownikami. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma stosowny certyfikat, potwierdzający jego ukończenie oraz zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych.