Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań

Dodano: 15.11.2019

Odszkodowania to trudna dziedzina prawa, ponieważ zawsze łączy się z uszczerbkiem na zdrowiu, życia czy utratą majątku. W większości przypadków uzyskanie odszkodowania po wypadku, utracie bliskiej osoby czy straceniu nieruchomości jest możliwe. Należy jednak posiadać wiedzę i odpowiednie narzędzia, by otrzymana rekompensatę była adekwatna do poniesionych strat. Z pomocą przychodzą prawnicy.

Odszkodowania, czyli co?

Odszkodowania to uzyskane świadczenie, jakie należy się osobie za wyrządzoną szkodę od podmiotu, który jest za nią odpowiedzialny. Można uzyskać odszkodowanie: powypadkowe (na drodze, podczas remontu w gospodarstwie rolnym etc.), komunikacyjne (np. stłuczka), za szkody majątkowe (np. spalenie domu), za śmierć osoby bliskiej czy za odwołany lot samolotem. Proces o uzyskanie odszkodowania jest możliwy, gdy zdarzenie wydarzyło się na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat oraz istnieją dowody, dokumentujące tę szkodę.

Funkcją odszkodowania jest zrekompensowanie poszkodowanemu utraty osoby, zdrowia czy majątku. Kwota wypłacana z odszkodowania powinna być adekwatna do poniesionego uszczerbku. Niestety, niekiedy poszkodowani, występując bez profesjonalnego wsparcia ze strony kancelarii prawnych, nie są w stanie na własną rękę wygrać zadowalającej ich sumy. Z tego względu warto tę kwestię przekazać osobom, które są ekspertami, a do tego ich legitymację stanowi wieloletnie doświadczenie.

Kancelarie prawne a odszkodowania

Prawnicy specjalizujący się w dziedzinie odszkodowań oferują profesjonalne doradztwo, a także prowadzenie spraw spornych. Stronami w takiej sytuacji jest poszkodowany i towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto dodać, że poza ubieganiem się o uzyskanie odszkodowania o określonej sumie, można także starać się o podwyższenie odszkodowania od ubezpieczyciela, który wypłacił zaniżoną kwotę odszkodowania. Znając przepisy prawa oraz posiadając duże doświadczenie w danej materii, prawnicy są w stanie wygrać bardzo różne, niekiedy niezwykle skomplikowane spory.

Jeśli nie posiadacie Państwo zaufanej kancelarii prawnej, która zajęłaby się Waszą sprawą o uzyskanie odszkodowania, zachęcamy do kontaktu z LEGAL.F KANCELARIA. Firma świadczy usługi doradcze oraz reprezentuje klientów w sporach z ubezpieczycielami. Odszkodowania z LEGAL.F KANCELARIA to gwarancja otrzymania adekwatnej sumy do poniesionych strat. Prawnicy indywidualnie zaopiekują się Państwem, poznają Państwa potrzeby i przeprowadzą przez zawiłą drogę sporu, której celem jest uzyskanie rekompensaty.