NOWE AUTO NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Dodano: 12.03.2019

Już od dawna marzysz o nowym samochodzie, ale nie stać Cię na jego zakup? Wyjściem z tej patowej sytuacji może być leasing! Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł cieszyć się nowym autem bez konieczności zaciągania kredytu oraz pozbywania się swoich oszczędności życia.

Zastanawiasz się na czym polega leasing? To forma umowy handlowej pomiędzy leasingodawcą, czyli finansującym a leasingobiorcą, czyli korzystającym. Leasingobiorca przez określony czas, w zamian za opłatę lub serię opłat, ma prawo użytkować podmiot umowy, w tym wypadku będzie to właśnie samochód. Co warte podkreślenia, leasing oferuje również dodatkowe rodzaje usług, jak na  przykład ubezpieczenie i serwis.

Jedną z najatrakcyjniejszych ofert leasingowych na polskim rynku proponuje firma CLS. Jej doświadczony zespół specjalistów odpowiada za cały proces finansowania inwestycji z uwzględnieniem ubezpieczenia środka trwałego czy też rejestracją samochodu w urzędzie.

CLS oferuje szeroki zakres usług leasingowych. Jeżeli planujesz zakup pojazdu do celów prywatnych, warto sprawdzić leasing auta osobowego. Taką usługę CLS świadczy w ramach linii Easy Leasing. To idealny produkt na sfinansowanie w formie leasingu zakupu nowych, a także używanych samochodów osobowych dla osób indywidualnych.

Klient, który chce wziąć leasing na samochód osobowy, ma do wyboru dwa rodzaje umowy:

  • 1) leasing operacyjny: minimalny czas trwania umowy nie może być krótszy, niż 40% czasu amortyzacji. Podatek VAT nalicza się stopniowo, z uwzględnieniem każdej raty. Leasing operacyjny umożliwia także wrzucenie w koszty uzyskania przychodu niemal wszystkich wydatków powiązanych z przedmiotem leasingu. W leasingu operacyjnym to leasingodawca, jako właściciel pojazdu, zapisuje samochód jako środek trwały w swojej ewidencji.
  • 2) leasing finansowy: minimalny czas trwania umowy może być w pełni dowolny. Całość podatku płaci się wraz z pierwszą ratą leasingową, a do kosztów uzyskania przychodu wrzuca się jedynie odsetki od rat, a nie całą ratę. Jest także możliwy odpis amortyzacyjny, ponieważ od momentu  podpisania umowy  to leasingobiorca jest posiadaczem samochodu.

Firma CLS oferuje także leasing samochodowy dla firm. Ta propozycja dotyczy zarówno pojazdów osobowych, jak również dostawczych i ciężarowych.  Może z niej skorzystać między innymi firma transportowa, budowlana, produkcyjna, medyczna lub handlowa.