Kontrola przelewów internetowych w firmie

Dodano: 26.06.2017

Przeprowadzanie przelewów w firmie może być bardzo czasochłonne, zwłaszcza wtedy, gdy mamy wielu odbiorców. Wtedy łatwo o przeoczenia oraz błędy, które mogą doprowadzić nawet do przekroczenia terminu płatności oraz wystosowania not odsetkowych przez wierzycieli. Są jednak narzędzia pozwalające na łatwą kontrolę przelewów internetowych w firmach.

Chyba nikt z nas nie lubi dostawać ponagleń o płatnościach oraz dostawać płatności po terminie. Oczywiście, każdemu może zdarzyć się przeoczenie faktury, ale najlepiej takich sytuacji po prostu unikać, ponieważ mogą one prowadzić do pogorszenia relacji w biznesie. Dla najmniejszych firm opóźnienia czy brak płatności mogą nawet skutkować bankructwem.

Aplikacje przypominające o terminach płatności

Aby żadna faktura nie pozostała niezapłacona, możemy skorzystać ze specjalnych narzędzi w formie aplikacji. Pozwalają one na tworzenie list z terminami płatności dokumentów i przypominają o tym, kiedy zbliża się termin. Pomagają one nie tylko w zapłacie przelewów dla kontrahentów, ale również dla urzędów, w tym dla ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego. Wobec tego możemy mieć wtedy pewność, że nie spóźnimy się z żadną płatnością, która mogłaby być niezbyt przyjemna w skutkach dla firmy.

Nie zostawiaj przelewów na ostatni moment

Oczywiście, zdarzają się też takie sytuacje, gdy do terminu przelewu został zaledwie jeden dzień lub też termin ten mija właśnie tego dnia. W takiej sytuacji musimy pamiętać o tym, że zwykły przelew to często za mało, gdy wykonujemy go do innego banku. Liczy się nie czas wysłania przelewu, ale jego odbioru. Wobec tego wtedy, gdy wyślemy przelew międzybankowy tego samego dnia, zwykle będzie on zaksięgowany kolejnego albo dopiero po weekendzie, gdy przelew zrobimy w piątek.

Gdy czas nagli, wybierz przelewy natychmiastowe

Jednak także i w tym przypadku jest rozwiązanie. Za pośrednictwem serwisu bm.pl możemy prowadzić przelewy natychmiastowe, które będą księgowane od razu na koncie odbiorcy, nawet jeżeli jest to przelew międzybankowy. Wspólnie z bm.pl możemy wykonywać nawet przelewy natychmiastowe w weekendy oraz przelewy na numery telefonu.