Fryzjer ogólny, fryzjer damski i fryzjer męski

Dodano: 11.06.2017

Branża fryzjerska rozwija się obecnie znakomicie. Można nawet mówić o jej złotej erze, ponieważ z każdym rokiem bardzo wyraźnie rośnie liczba klientów salonów fryzjerskich, a do tego odwiedzający salony nie tylko pojawiają się tam częściej niż do tej pory, ale także ich wymagania w stosunku do jakości usługi są znacznie większe. Szersza usługa to lepszy biznes dla fryzjera, więc mają obecnie Eldorado. Zmiany są tak głębokie, że wywołały konieczność przekształcenia mocno zakrzepłego rynku. Oznacza to przede wszystkim zmianę charakteru salonów fryzjerskich, które jeszcze całkiem do niedawna były przede wszystkim salonami ogólnymi, czyli przybytkami skupionymi na usługach dla pań, z których panowie też czasami w niewielkim zakresie korzystali. Chociaż taki model biznesowy pewnie pozostanie dominującym, zwłaszcza w mniejszych miastach, powstanie ogromnej ilości salonów tylko dla pań lub tylko dla panów jest prawdziwą rewolucją na rynku. Takie salony mają szersze możliwości, ale zmienia się też ich specyfika, chociażby jeśli chodzi o ich podstawowe wyposażenie.

Usługi fryzjera dla pań

Panie to najważniejsza część klientów branży fryzjerskiej i nie należy się spodziewać, że coś się zmieni w tej kwestii. Równocześnie trzeba zaznaczyć, że nie jest tak, iż u pań nic się nie zmieniło i to panowie są motorem zachodzących obecnie zmian. Panie także coraz częściej pojawiają się u fryzjera, znacznie częściej niż do tej pory. Świadczone na ich rzecz usługi są bardziej kompleksowe, chociaż oczywiście ich trzon specjalnie się nie zmienia. W jego skład wchodzi strzyżenie, farbowanie i modelowanie włosów. Do wykonania tych czynności niezbędne są nożyczki i grzebienie w różnych wydaniach, szczotki do rozczesywania i modelowania włosów, akcesoria do farbowania włosów oraz różne narzędzia do formowania odpowiedniej fryzury, w tym przede wszystkim prostownice, suszarki, lokówki, wałki, spinki, wsuwki i cała masa podobnych drobiazgów. Największa zmiana dotknęła kwestii odbudowywania zniszczonych włosów i tworzenia piękna poprzez zdrowie włosów. Znacznie większe znaczenie w salonach fryzjerskich dla pań mają teraz różnego rodzaju kuracje, dzięki którym włosy mogą wyglądać lepiej i są zdrowsze. Zadaniem fryzjera jest zdobycie na rynku odpowiednich kosmetyków, co nie jest proste ze względu na próbę wykorzystania boomu na rynku fryzjerskim przez masę firm kosmetycznych o nie najlepszej renomie.

Usługi fryzjera dla panów

Panowie po raz pierwszy od naprawdę bardzo dawna stali się świadomymi klientami salonów fryzjerskich. Nie jest już tak, że mężczyzna wbiega pędem do salonu fryzjerskiego, prosi o szybkie skrócenie włosów maszynką do strzyżenia i wybiega. Panowie są świadomi swojego wyglądu, dbają o niego aktywnie, wiedzą, jak to zrobić i do tego coraz częściej wybierają się do fryzjera na regularne poprawki. Paradoksalnie, nie oznacza to wcale rezygnacji z maszynki, brzytwy i nożyczek. Panowie dalej chcą mieć raczej schludne fryzury, ale często na przykład z wzorkami z boku głowy. Co więcej, często decydują się na farbowanie włosów, więc potrzebne są typowe akcesoria wykorzystywane w tej kwestii. Farbowana zwykle jest broda, ale ukrywanie siwizny czy zmiana koloru włosów nie jest bynajmniej niczym nadzwyczajnym. Spore znaczenie w przypadku panów mają kosmetyki utrwalające fryzurę, ponieważ krótsze włosy często nie chcą współpracować.

Panowie dbają o swoje ciało w sposób kompleksowy, więc poszukiwanie salonu fryzjerskiego warto rozpocząć od salonów wellness i spa, ponieważ wiele z nich działa właśnie jako takie szerokie gamy usług.

Więcej informacji znajdziesz na: annabociurko.pl