Finansowanie nieruchomości: wybór odpowiedniej kancelarii

Dodano: 22.10.2018

Nieruchomości to ważna gałąź rynku. Nic więc dziwnego, że zagadnienie, jakim jest finansowanie nieruchomości, zarówno finansowanie nieruchomości komercyjnych, jak również finansowanie nieruchomości mieszkalnych jest tak istotne.

Jakie są źródła finansowania nieruchomości? W praktyce: jakie sposoby finansowania nieruchomości pozostają do dyspozycji osób, które szukają odpowiednich rozwiązań? Jedną z opcji jest kredytowanie nieruchomości. Częste rozwiązanie stanowi na przykład kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości bądź też kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości. Inną możliwością jest leasing nieruchomości komercyjnych.

Na rynku dodatkowo działają kancelarie, które zajmują się zagadnieniem, jakim jest finansowanie nieruchomości. Na co warto zwrócić uwagę, jeśli zamierzamy nawiązać współpracę z podobną kancelarią? Priorytetowe znaczenie ma zakres świadczonych usług – należy zadać sobie pytanie czy odpowiada on naszym oczekiwaniom i potrzebom? Po drugie, bardzo ważne jest też doświadczenie kancelarii. Ten punkt jest chyba jasny – doświadczenie jest niezwykle cenne i może okazać się źródłem przydatnej wiedzy, dlatego dobrze jest sprawdzić, w jakich realizacjach dana kancelaria brała wcześniej udział.

Co jeszcze powinno mieć dla nas znaczenie w czasie poszukiwania kancelarii? Rzecz jasna, nie bez znaczenia jest umiejętne podejście do klienta, otwartość na dialog i gotowość do jasnego, klarownego wytłumaczenia wszelkich niejasności. Oczywiście, dla klientów bardzo ważna jest też kwestia kosztów związanych ze współpracą z kancelarią, nad którą dobrze jest wnikliwie się zastanowić, analizując własne możliwości pod tym względem. Podsumowując: pomoc profesjonalnej kancelarii w kontekście zagadnienia, jakim jest finansowanie nieruchomości może okazać się bardzo dużym wsparciem, a wybierając odpowiednią kancelarię, warto zwrócić uwagę, między innymi, na zakres usług, doświadczenie oraz podejście do klienta i gotowość do wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości czy niejasności, jakie mogą go trapić.