Dobry adwokat – jak go wybrać?

Dodano: 10.06.2019

Dobry adwokat musi posiadać doświadczenie (najlepiej w takim dziale prawa, w którym go potrzebujemy). Zanim wybierzemy się do konkretnego prawnika, warto poznać opinie klientów na jego temat.

Podczas tegoż procesu najbardziej adekwatną opcją będzie zestawienie ze sobą opinii na temat kilku różnych adwokatów i wyłonienie tego, który naszym zdaniem, będzie najlepszym wyborem. Nie jest to niestety łatwe zadanie, jednakże stosując się poniższych sugestii, można w znaczący sposób zwiększyć własne szansę na wybranie idealnego prawnika.

Rekomendacje. Co uważają na temat prawnika inni?

Podejmując różnorodne decyzje w życiu codziennym – tym bardziej dotyczące kupienia wybranego produktu, albo też skorzystania z usługi – nierzadko decydujemy się na zasięgnięcie opinii u tych osób, które mają już taki wybór za sobą. Tak samo powinna wyglądać sytuacja wyboru właściwego prawnika. Jego wcześniejsi klienci są w stanie wydać ocenę nie tylko usługi, ale i podejścia prawnika do człowieka, co dla wielu stanowi ważną kwestię przy dokonywaniu wyboru.

Biorąc pod uwagę opinię, mamy także możliwość porównywać ceny. Internet jest dzisiaj tak bardzo rozbudowany, że bez najmniejszego problemu znajdziemy opinie odnośnie konkretnej kancelarii, albo pracującego w niej prawnika. Przydatne mogą okazać się także rankingi, które zestawiają ze sobą prawników z wybranego miasta, albo województwa. W zawodzie adwokata istotną rolę odgrywa tak zwana poczta pantoflowa, czyli sugestie znajomych.

Rzadko się zdarza, aby w kancelarii pojawiali się klienci tak po prostu z ,,ulicy”. Wybór adwokata to na tyle poważna kwestia, że ludzie nie chcą podejmować decyzji z marszu, chociaż oczywiście zdarzają się przypadki, które nie mogą już czekać. Chociaż opinie umieszczone w internecie potrafią rozwiać wątpliwości i pomóc, należy podchodzić do nich z pewną rezerwą. Nigdy nie mamy pewności, kto napisał daną recenzję. Poza tym każda sprawa jest odmienna. To, że wybrany adwokat pomógł jakiejś pani z internetu, nie znaczy, że da radę pomóc i nam. Zatem opinie w sieci powinny mieć charakter poglądowy, a nie determinować konkretną decyzję – zasada ta tyczy się zresztą każdego z dokonywanych na podstawie opinii internetowych wyborów.