Adwokat – w czym może pomóc klientowi?

Dodano: 07.05.2019

Ludzie wybierają się do kancelarii adwokackiej wtedy, kiedy ich sytuacja prawna nie jest zbyt dobra lub też mają jakieś problemy w życiu osobistym. Wiadomo, że nie wszyscy muszą dobrze znać się na prawie, od tego są specjaliści.

W związku z tym kancelaria adwokacka jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez osoby młode, ale też te bardzo doświadczone. Adwokaci prowadzą m.in. sprawy rozwodowe, kiedy jeden z małżonków uzna, że nie chce już dłużej znajdować się w związku małżeńskim i zażąda od drugiej osoby rozwodu. Takie sprawy nie zawsze kończą się polubownie, dlatego niekiedy potrzebna jest pomoc profesjonalisty, aby klient mógł zakończyć ją po swojej myśli.

Prowadzenie spraw alimentacyjnych

Prawnicy opanowane do perfekcji mają również sprawy alimentacyjne. Zakładane są one np. wtedy, gdy jeden z rodziców chce uzyskać alimenty na wychowywanie dziecka po zasądzonym wcześniej rozwodzie. Wiadomo, że w takiej sytuacji dziecko zostanie pod opieką jednego z rodziców, a drugi powinien dokładać się do jego wychowania. Adwokat przygotuje więc fachowy pozew o alimenty. Widnieć będzie w nim informacja na temat tego, jakiej kwoty żąda jedna ze stron. Oczywiście sąd może zgodzić się na takie żądania, może odrzucić wniosek, ale też zdecydować o przyznaniu innej kwoty alimentów. Z reguły są to kwoty sięgające kilkuset złotych miesięcznie, zależy to głównie od zarobków rodzica, który nie będzie sprawował codziennej opieki nad dzieckiem.

Szybsze zakończenie spraw sądowych

Mając adwokata u boku można liczyć na zdecydowanie szybsze zakończenie spraw sądowych. To bardzo ważne, ponieważ bez adwokata sprawy mogą ciągnąć się latami, a nie można zapominać o tym, że na sam koniec klient może zostać obciążony kosztami procesowymi. Często są to bardzo duże pieniądze, więc nie dość, że istnieje prawdopodobieństwo usłyszenia niekorzystnego wyniku to jeszcze można dodatkowo zapłacić za prowadzoną sprawę pokaźną gotówkę. Prawnicy będą dążyć do tego, aby każda z prowadzonych przez nich spraw była zakończona jak najszybciej, najlepiej po dogadaniu się z drugą stroną. Oczywiście zależy to od charakteru rozpatrywanej sprawy, najczęściej są to sprawy dotyczące alimentów, rozwodów i ustalenia ojcostwa.