Adwokat, czyli anioł stróż na miarę XXI wieku

Dodano: 07.05.2019

Kancelaria adwokacka jest miejsce, gdzie w dzisiejszych czasach można rozwiązać więcej problemów, niż gdziekolwiek indziej. Kiedyś rolę pomocy w trudnych, prawniczych (i finansowych) sprawach pełnił wójt bądź inna osoba stojąca na czele lokalnej społeczności.

Koloryt przestrzeni publicznych się zmienił, odpowiedzialność osób rządzących nieco się zaciera, lecz problemy zasadniczo są niezmienne. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć kogoś, kto może zaoferować wsparcie – kancelaria adwokacka jest właśnie tym. Uzupełnieniem pustki, która objawiła się w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Jaką pomoc może nam zaoferować dobry prawnik?

Pierwszym przykładem są kredyty. Bardzo medialna sprawa uwolnienia kursu franka szwajcarskiego sprzed kilkunastu miesięcy daje na bardzo wiele do myślenia – kredyty frankowe nie są wolne od ryzyka. Odpowiednio pobrany kredyt we frankach uwalnia nas jednak od zbędnego ryzyka. Powinien on być jednak ustalony z odpowiednim specjalistą, który w razie kłopotów wyciągnie nas z patowej sytuacji. Ludzie, którzy nie przemyśleli formy zawarcia umowy z bankiem bardzo wiele stracili na przymusowym przewalutowaniu oraz na wahaniach kursu franka szwajcarskiego.

Obsługa prawna firm to jedno z najczęściej wymienianych wyzwań, z którymi przychodzi się mierzyć adwokatom. Bieżąca pomoc prawna chroni firmy oraz spółki przed wyłudzeniami oraz nieuczciwymi praktykami, których przedsiębiorcy nie są w stanie zauważyć, gdyż na ich barkach spoczywa zbyt wiele obowiązków. Warto także na bieżąco kontrolować kondycję prawną spółki pod względem zmian prawnych i ustrojowych. Przyczyni się to do znacznego wzrostu wartości, jeżeli mowa chociażby o spółkach akcyjnych. Obsługa prawna spółek polega w gruncie rzeczy na tym samym, lecz charakteryzuje się większym rozmiarem każdego przedsięwzięcia.

Dobry adwokat jest w stanie zdziałać niemal wszystko. Uchroni on firmę przed stratą zarówno wizerunkową, jak i finansową czy personalną. Działa więc na podobnej zasadzie co specjalista od publicznego wizerunku, lecz jego działalność dodatkowo rozpościera się na sektory finansowe. Niezależnie więc, czy mowa o osobie prywatnej, czy o firmie – adwokat zawsze jest potrzebny.